دیدنی های وارنا

1-کلیسای وارنا

از دیدنی های این شهر می توان به کلیسای وارنا اشاره کرد. این کلیسای قرن نوزدهم یکی از نماد های این شهر است. از بالای برج ناقوس با 133 پله مارپیچ نمای زیبایی از شهر را میتوان تماشا کرد.

2-جنگل سنگی 

یکی از باور نکردنی ترین جاذبه های طبیعی  وارنا جنگل سنگ کاری شده است. این جاذبه در 18 کیلومتری غرب وارنا قرار دارد.

3-موزه باستان شناسی 

یکی دیگر از جاذبه ها موزه باستان شناسی است که در ساختمانی زیبا قراردارد که طراحی ان را پتکو مومچیلوف انجام داده است. امروزه در این موزه بیشتر از 55000 اثر هنری از دوران پالئولتیک را در خود جای داده است.

4-باغ دریایی وارنا

از بزرگترین و قدیمی ترین پارک های این شهر است. این باغ دارای ابزی دانی بزرگ، دلفیناریومی زیبا ، رصدخانه ی نیکولاس کوپرنیک، موزه ی تاریخ طبیعی وباغ وحشی جذاب و دیدنی است.

5-دلفیناریوم

تنها پارک شبه جزیره ی بالکان،پارک دلفیناریوم وارناست. در این پارک به مدت 40 دقیقه به اجرای نمایش و اب بازی میپردازند.

6-موزه دریا نوردی

این موزه در سال 1923 بنیان گذاری شده است که 12 تالار وجود دارد. در این تالار ها تاریخ دریا نوردی از دوران باستان تا به امروز به نمایش در امده است.

7-حمام های رومی

حمام های رومی در وارنا به نام (اودسوس) خوانده میشود. این حمام های تاریخی به دوران امپراتوری روم تعلق دارد. این حمام ها نشان دهنده ی ثروت و قدرت وارنا بوده است. مساحت کل بنا هفتصد متر مربع است و دارای گنبد هایی به بلندی بیست متر میباشد.

8-مراکز خرید

از بزرگترین مراکز خرید می توان به وارنا مال اشاره کردو که بیش از 150 مغازه متنوع دارد. این مال دارای فست فود های متنوع است. علاوه بر ان مغازه های کوچک و جالب در بازار های خیابانی وجود دارد.

 

 

نقشه گوگل

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر دسته: