دیدنی های قونیه

دیدنی های قونیه

جالب است بدانید که قونیه در گذشته به نام ایکونیون شهره بوده است. این لغت به معنای شمایل بوده و تاریخچه‌ای افسانه‌ای در مورد آن وجود دارد. مطابق با داستان‌های نقل شده در اساطیر، پرسیوس فرزند ژوپیتر اقدام به کشتن اژدهایی می‌کند که گهگاهی با حمله به شهر دختران و زنان را طعمه خود می‌کرده است. به خاطر این اقدام شجاعانه و برگرداندن آرامش به شهر، تصویری نقاشی شده از پرسیوس را به یکی از دروازه‌های ورودی شهر آویختند و به همین جهت قونیه آیکونیون یا شمایل نام گرفت.

 

وجود آثار و جاذبه‌های تاریخی بی‌نظیر در این شهر، از جمله موزه باستان‌شناسی، تربت و مسجد شمس تبریزی ، موزه آتاتورک ، موزه آنتوگرافی و مسجد علاءالدین موجب جذب عده کثیری از گردشگران به این منطقه می‌باشند. اما در رأس همه این‌ها، آرامگاه شاعر و عارف بزرگ مولانا از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده و سالیانه افراد بسیاری از گوشه و کنار دنیا برای دیدن این اثر تاریخی به قونیه سفر می‌کنند. مکانی که به مانند نگینی در دل این شهر بزرگ می‌درخشد.

 

 

آب و هوای شهر قونیه

در مجموع باید بگوییم که قونیه آب و هوایی نیمه خشک و سرد دارد. حداقل میزان دما در فصل تابستان این شهر برابر با ۳۰ درجه سانتی‌گراد و حداکثر دما معادل ۳۵ درجه می‌باشد. زمستان‌های قونیه بسیار سرد بوده و حتی در سال‌های دور به ۲۶ درجه سانتی‌گراد نیز رسیده است. بیشترین میزان بارش در قونیه به فصل پاییز اختصاص داشته و دمای هوا در سردترین حالت به ۱۳ درجه سانتی‌گراد می‌رسد. در نتیجه، هوای بسیار سردی را در این فصل از سال تجربه نمی‌کنید. با این اوصاف، فصل بهار به جهت تعادل مناسب دما و رطوبت بهترین و دل‌انگیزترین فصل جهت سفر به این شهر است.

 

غذاهای شهر قونیه

جالب است بدانید که گوشت بره و بلغور گندم ترکیبات اصلی غذاهای محلی این شهر به شمار می‌روند. اتلی اکمک، معروف‌ترین و خوشمزه‌ترین غذاهای طبخ شده در این شهر بوده که طرفداران خاص خود را در میان اهالی و گردشگران دارند. ظاهر این غذا شباهت زیادی به پیتزا داشته و طعم آن فوق‌العاده است. آب مرغ (tavak suyu) و خوراک تریت (Tirit) نیز از دیگر غذاهای محلی قونیه بوده که واقعاٌ ارزش امتحان کردن را دارند. در کنار غذاهای بومی این شهر، می‌توانید از طعم انواع شیرینی‌های معروف و لذیذ قونیه نیز نهایت لذت را ببرید. از جمله این شیرینی‌های خوشمزه می‌توان به حرزیه اشاره کرد که در پخت آن از هویج استفاده می‌شود. یکی دیگر از شیرینی‌های محلی ترکیه نیز پشمک است. شیرینی که در ایران نیز طرفداران بسیاری در میان مردم دارد.