دیدنی های بدروم

دیدنی های بدروم

 

 

 

قلعه سنت پیتر

بازدید از قلعه بدروم یا همان قلعه سنت پیتر (Castle of St Peter) در صدر لیست کارهایی است که هر شخصی بایستی در سفر به بدروم انجام دهد. این قلعه که در جنوب غربی ترکیه واقع شده است، در بین سال‌های ۱۴۰۲ و ۱۴۳۷ ساخته شده و هم‌اکنون یکی از زیباترین مناطق دیدنی شهر بدروم به حساب می‌آید. در دوران عثمانی با اضافه کردن مناره‌ای به کلیسای داخل قلعه سنت پیتر، آن را تبدیل به مسجد کردند. این قلعه که زمانی به عنوان زندان مورد استفاده قرار می‌گرفت، اکنون به صورت موزه درآمده و میزبان گردشگران زیادی است.

 

مناطق دیدنی بدروم ترکیه
بازدید از قلعه بدروم یا همان قلعه سنت پیتر (Castle of St Peter) در صدر لیست کارهایی است که هر شخصی بایستی در سفر به بدروم انجام دهد

 

  • موزه باستان شناسی زیر آب بدروم

موزه باستان‌شناسی زیرآب بدروم که در قلعه بدروم قرار گرفته است، یکی از جاذبه‌های گردشگری این شهر است که حتی اگر علاقه‌ای به موزه نداشته باشید پیشنهاد می‌کنیم که از آن بازدید نمایید. بسیاری از یافته‌های باستانی زیرآبی در این موزه نگهداری می‌شوند که بازدید از آن‌ها برای گردشگران بسیار جذاب است. کشتی‌های غرق شده و وسایل آن‌ها از جمله وسایلی هستند که در قسمت‌های مختلف این موزه باستان شناسی نگهداری می‌شوند.

 

مناطق دیدنی بدروم ترکیه
موزه باستان‌شناسی زیرآب بدروم در قلعه بدروم قرار گرفته و بسیاری از یافته‌های باستانی زیرآبی در این موزه نگهداری می‌شوند

 

  • دروازه میندوس بدروم

دروازه میندوس (Myndos Kapısı) باقیمانده‌ای از دیوار محافظ قلعه شهر بدروم است که از شهر باستانی «هالیکارناسوس» محافظت می‌کرده و وقایع تاریخی مهمی به خود دیده است. در پشت این دروازه‌ها به اسکندر کبیر حمله‌ شدیدی از طرف سپاه ایران شده است که باعث شده وی نتواند شهر را فتح کند. باقیمانده‌های باستانی متعددی در این مکان وجود دارند که شاید به تنهایی برایتان جذاب نباشند، ولی وقتی این تکه‌های تاریخی را در کنار هم ببینید، مطمئنا جذابیت فراوانی برایتان خواهد داشت.

 

مناطق دیدنی بدروم ترکیه
دروازه میندوس (Myndos Kapısı) باقیمانده‌ای از دیوار محافظ قلعه شهر بدروم است که از شهر باستانی «هالیکارناسوس» محافظت می‌کرده و وقایع تاریخی مهمی به خود دیده است.

 

  • تئاتر بدروم

تئاتر بدروم یکی از تئاترهای به سبک رومی است که به زیبایی تمام و با ظرافت فراوان بازسازی شده است؛ از قسمت‌های بالایی این تئاتر می‌توان مناظر بسیار زیبا و شگفت‌انگیزی از کوه‌های اطراف را مشاهده کرد. در دوران شکوه این تئاتر، در طی قرن چهارم، ظرفیت این تئاتر حدود ۱۳۰۰۰ نفر بوده است؛ اگر قصد سفر به بدروم در فصل تابستان را دارید، پیشنهاد می‌کنیم که به این تئاتر بروید؛ چرا که مراسم، جشن‌ها و کنسرت‌های متفاوتی در این تئاتر برگزار می‌شود. با شرکت در این جشن‌ها و کنسرت‌ها در این تئاتر، حس و حال سفر در زمان و بازگشت به زمان‌های دور به شما دست خواهد داد.

 

مناطق دیدنی بدروم ترکیه
تئاتر بدروم یکی از تئاترهای به سبک رومی است که به زیبایی تمام و با ظرافت فراوان بازسازی شده است

 

 

  • لنگرگاه تفریحی و ساحلی

آب‌های مدیترانه‌ای بدروم، با زیبایی‌های خود همواره گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می‌کنند. قایقرانی در لنگرگاه بدروم کسب و کاری پر رونق محسوب می‌شود و در آن می‌توانید سوار انواع قایق‌ها در اندازه و انواع مختلفی سوار شده و از آن‌ها لذت ببرید. برای سفرهای یک روزه و یا طولانی‌تر می‌توانید سوار کشتی‌های بزرگ شوید، و برای بازدید از محدوده ساحل، جزیره‌ها و غارهای مخفی و نیز تفریحاتی مانند آفتاب گرفتن و شنا می‌توانید از قایق‌های کوچک‌تر استفاده کنید.

 

مناطق دیدنی بدروم ترکیه
قایقرانی در لنگرگاه بدروم کسب و کاری پر رونق محسوب می‌شود و در آن می‌توانید سوار انواع قایق‌ها در اندازه و انواع مختلفی سوار شده و از آن‌ها لذت ببرید

 

  • شهر قدیمی

شهر قدیمی که در پشت قلعه سنت پیترواقع شده است، یکی از جذاب‌ترین مناطق بدروم به شماز می‌رود. کوچه‌ها و پیاده‌روهای باریک این مکان که با درخت‌های انگور فراوانی پوشده شده‌اند، مناظری بسیار زیبا درست کرده‌اند. اکثر قسمت‌های شهر بدروم به مرور حالت قدیمی خود را از دست داده و مدرن شده‌اند و شاید این مکان از شهر بدروم تنها مکانی باشد که در آن هنوز هم حس و حال قدیمی و بکر بودن را به شما منتقل کند. شهر قدیمی بدروم می‌تواند یکی از بهترین مکان‌های این شهر برای قدم زدن در غروب آفتاب و برای عاشقان عکاسی باشد.

 

مناطق دیدنی بدروم ترکیه
شهر قدیمی که در پشت قلعه سنت پیترواقع شده است، یکی از جذاب‌ترین مناطق بدروم به شماز می‌رود

 

  • بازار بدروم

اگر در سفر خود به شهر بدروم هوس خرید کردید، حتما به بازار این شهر بروید. در این بازار می‌توانید مغازه‌ها و غرفه‌های فراوانی را مشاهده نمایید که انواع وسایل زرق و برق‌دار به فروش می‌رسانند. هر موقی که به این بازار بروید، چه صبح و چه شب، می‌توانید جریان زندگی را در آن مشاهده کرده و از آن لذت ببرید.

 

مناطق دیدنی بدروم ترکیه
هر موقی که بازار بدروم بروید، چه صبح و چه شب، می‌توانید جریان زندگی را در آن مشاهده کرده و از آن لذت ببرید.

نقشه گوگل

فیلتر دسته:

فیلتر درجه هتل:

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر دسته: