هواپیمایی عمان ایر

Oman Air(عمان ایر)

تاریخچه ی شرکت هواپیمایی عمان ایر

شرکت هواپیمایی عمان ایر، در سال ۱۹۷۰ در شهر مسقط پایتخت عمان تاسیس شد. اولین قطب این شرکت، قرودگاه بین المللی بیت الفلج بوده است.  قطب اصلی فعلی این شرکت هواپیمایی در فرودگاه بین‌المللی مسقط، که در السیب واقع شده است و در نزدیکی مسقط قرارگرفته است، واقع شده است. این ایرلاین در حال حاضر یکی از اعضای اصلی و مهم سازمان حمل‌ونقل هوایی عرب است. درباره ی این موضوع این که در ابتدا چه نیازی باعث شد که این ایرلاین در ادامه ی راه شاهد تغییرات باشد باید گفت که، با گسترش تکنولوژی در حمل و نقل و نیاز به سرعت بخشیدن به گسترش صنعت حمل‌ ونقل هوایی در عمان این نیاز به وجود آمد که بسیاری از سایت ها و منابع مختلف برای بهبود و ارتقاء این ایرلاین مورد استفاده قرار بگیرند.پس از اعمال این تغییرات در راه بهسازی این ایرلاین، این شرکت تبدیل به شرکتی به با مضمون سهامی عام شد. در ادامه ی این تغییرات شرکت هواپیمایی عمان ایر، ۱۳ فروند هواپیما از شرکت Gulf Air خریداری نمود. این خرید جدید به شرکت اجازه داد تا هواپیماهای توربوپراپ Fokker 27-600 خود را با سری جدید جایگزین کنند. در سال بعد از این تحولات، سرویس های حمل و نقل عمان ایر شروع به ارائه ی خدمات مسافربری دراز خلیج فارس به سالالاه  شروع شد. با توجه به روند تغییراتی که همچنان از ۱۹۸۳ تا سال ۱۹۹۳ در این شرکت جریان داشت، تجهیزات جدید مخصوصا امکاناتی جدید تر برای بهبود خدمات مشتریان به تجهیزات و دانش شرکت اضافه گشت.در سال ۱۹۹۳، شرکت هواپیمایی عمان ایر برای اولین بار با بوئینگ ۳۰۰- ۷۳۷ جهت خدمات حمل و نقل هوایی از مسقط به صلاله پرواز کرد. در ژوئیه همان سال جاری، اولین پرواز بین‌المللی عمان ایر به دبی انجام‌شد. در اکتبر سال ۱۹۹۸، عمان ایر توانست یکی از اعضای یاتا شود. گسترش پرواز به نقاط دیگر با سرعت زیاد و با خدمات مدرن در ماه نوامبر ۱۹۹۳، آغاز شد. پرواز به کویت و کراچی در ماه اکتبر انجام شد. در ژانویه ی سال ۱۹۹۴ اولین پرواز به مقصد کلمبو صورت گرفت. در بین سال های ۱۹۹۵ تا سال ۱۹۹۷، پرواز به بمبئی، داکا، ابوظبی، دوحه و چنای آغاز شد. در پایان همین سال پروازهای  گواتر، پیشاور، جده و العین در مسیر شبکه خطوط هوایی عمان ایرقرار گرفتند.هواپیمایی عمان خدمات حمل و نقل طولانی مدت را در تاریخ ۲۶ نوامبر سال ۲۰۰۷ با پرواز به بانکوک و لندن شروع کرد. با ورود هواپیمای جدید ایرباس، پروازهایی با مسافت طولانی برنامه ‌ریزی شدند. از ابتدای مارس سال ۲۰۱۰، هواپیمایی عمان توانست به عنوان ایرلاینی در جهان شناخته شود که خدمات تلفن همراه و خدمات اینترنت Wi-Fi در مسیرهای مشخص به مسافران خود ارائه می دهد. از دیگر افتخارات ان ایرلاین این است که در سال ۲۰۱۱، هواپیمایی عمان جایزه ی طلایی را برای بهترین هواپیمایی سال در فرانسه دریافت نمود. از نوامبر سال ۲۰۱۰، دولت عمان با داشتن سهام ۹۹٫۸٪ در خطوط هوایی عمان ایر، به بزرگ ترین سهامدار این شرکت تبدیل شد.

کلاس های پروازی عمان ایر

اکونومی کلاس: امکانات این کلاس پروازی در عمان ایر بر طبق ادعای این ایرلاین از مدرن ترین امکانات پرواز تشکیل شده است. مانیتورهای شخصی، اینترنت و خطوط تلفن ماهواره ای، پذیرایی در حین پرواز، … از امکانات این کلاس پروازی عمان ایر هستند.

بیزینس کلاس: این کلاس پروازی به خاطر راحتی و جاداری صندلی های مسافران در حین پرواز معروف شده است. نکته ی قوت این کلاس، استاندارد و راحتی بسیار بالای صندلی ها و منو های مختلف غذایی و سرگرمی آن است.

فرست کلاس: تا به حال به داشتن سوئیتی اختصاصی در حین پرواز فکر کرده اید؟ پروازهای فرست کلاس عمان ایر شما را گویی به اتاق خوابتان از نوع مجللش برده و در آسمان ها می گرداند. خدمات این پرواز حتی بر روی زمین با راننده ی خصوصی برای مسافرین این کلاس پروازی ادامه دارد.