هواپیمایی سان اکسپرس

شرکت هواپیمایی سان اکسپرس (SunExpress)

شرکت هواپیمایی سان اکسپرس، یک ایرلاین ترکیه ای است که دفتر مرکزی آن در شهر آنتالیا قرار دارد.

این ایرلاین که با سرمایه گذاری مشترک شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاینز و لوفت هانزا تأسیس شد، فعالیت خود را در سال 1990، با راه اندازی سرویس پروازی میان آنتالیا و فرانکفورت آغاز کرد. سان اکسپرس اولین شرکت هواپیمایی خصوصی در ترکیه بود که پروازهای سیستمی برنامه ریزی شده در مسیر ترکیه و اروپا –به خصوص آلمان را راه اندازی کرد.

در حال حاضر ترکیش ایرلاینز و لوفت هانزا، هر یک 50 درصد سهم در ایرلاین سان اکسپرس دارند.

این شرکت هواپیمایی در سال 2010، به مناسبت بیستمین سالگرد تأسیس خود، تصمیم گرفت برنامه ای جامع برای پیشرفت و توسعه همه جانبه خود ارائه دهد. به همین مناسبت در جشنی که در آنتالیا برگزار کرد، علاوه بر رونمایی از اولین بوئینگ 737-800s خریداری شده توسط این شرکت، هویت سازمانی جدید خود از جمله آرم جدید، رنگ های جدید، لباس فرم های جدید و تمام عناصر بصری تازه این شرکت را افتتاح کرد و نمایش داد. هدف سان اکسپرس از تمامی این کارها تلاش برای بالا بردن کیفیت خدمات خود و نشان دادن ارزش مشتریان و مسافران برای این ایرلاین بود.

این شرکت هواپیمایی که قطب اصلی آن فرودگاه عدنان مندرس و فرودگاه آنتالیا است، در سال 2006 دومین قطب خود را فرودگاه بین المللی ازمیر قرار داد و پروازهای داخلی و خارجی خود از این فرودگاه را افزایش داد.

در حال حاضر شرکت هواپیمایی سان اکسپرس با داشتن 70 فروند هواپیما در ناوگان خود، روزانه به 52 مقصد داخلی و بین المللی در اروپا، آسیا و آفریقای شمالی پرواز دارد.

ایرلاین سان اکسپرس با داشتن چیزی حدود 3000 کارمند، بزرگترین مؤسسه در شهر آنتالیا ترکیه است.

مقاصد

شرکت هواپیمایی سان اکسپرس در حال حاضر 107 مقصد داخلی و بین المللی دارد که ایران هم جزو آنهاست. با این تفاوت که بلیط های ایران به صورت چارتری (نه مستقیم توسط خود شرکت هواپیمایی) به فروش می رسد.

انگلستان، ترکیه (1 8 مقصد)، سوئیس، سوئد، اسپانیا، نروژ، هلند، ایتالیا، یونان، آلمان (21 مقصد)، فرانسه، فنلاند، دانمارک، کرواسی، بلژیک، اتریش، مراکش بلغارستان، مصر و ایران (به صورت چارتری) مقصدهای این شرکت هواپیمایی هستند.

ناوگان

شرکت هواپیمایی سان اکسپرس 70 فروند هواپیما در دست استفاده و 40 فروند هواپیما در دست سفارش دارد.