دیدنی های گیرنه

شهر زیبای گیرنه در قبرس شمالی

شهر گیرنه یکی از زیباترین شهرهای قبرس شمالی می باشد که هنوز مثل دوران عثمانی بندر باقی مانده است.. قلعه گیرنه مشرف به بندر بزرگ شرقی، نمایی بی نظیری از شهر را به شما ارائه می کند که گردشگران تور قبرس را محسور می کند.. اگر در اطراف اسکله بروید، در کوچه های پر پیچ و خم آن خانه های ویرانه چوبی زیادی را می بینید.. به کافه های روبروی بندر بروید و پا روی پا بیاندازید و در رویای این منظره زیبا غرق شوید!

 

 

گیرنه (به یونانی: Κερύνεια) شهری درسواحل قبرس شمالی که به خاطر بندر تاریخی و قلعه گیرنه معروف است.. این شهر بعد از جنگ تروا توسط آخاپوس از پلوپونیز تاسیس شد.. گیرنه مرکز اقتصادی و فرهنگی ست و پایتخت قبرس شمالی به شمار می رود.. در گیرنه هر سال فستیوال فرهنگ و هنر برگزار می شود که صدها شرکت کننده هنرمند دارد..

گیرنه یکی از پر طرفدارترین جاذبه های گردشگری قبرس شمالی، بندر خیره کننده ای با جمعیت 22000 نفر دارد.. قدم زدن در کنار ساحل گیرنه، قایق سواری و گشت گذار در خلیج، بالا رفتن از قله عسلی رنگ قلعه بیزانس و زل زدن به قایق های ماهیگیری در آب از تفریحات این منطقه هستند..صبح زود قبل از اینکه فروشندگان و دوره گردها پیدایشان شود، به قدم زدن در کوچه پس کوچه های زیبای این شهر قدیمی در آغوش بندر بپردازید..

بندر دلفریب گیرنه با اب و هوای دلپذیر، کوه های سرسبز و جنگل های انبوه نسبت به سایر مناطق قبرس، مسافران بیشتری را به خود جذب می کند.. اگر به قبرس سفر می کنید، حداقل یک روز را در این شهر دیدنی و زیبا سپری کنید..

گیرنه یکی از معروف ترین ديدنيهاي قبرس شمالي، به جز بندر و قلعه، جاذبه های دیدنی بسیاری در کوچه های باریکش دارد.. کلیسای آنگلیکان، کافر پاشا کامی، گورستان عثمانی و کلیسای کریسوپولیتیسا، مزوه هنری کوچک و موزه فرهنگی و بازارهای بی نظیر گیرنه از سایر دیدنیهای مذهبی و تاریخی گیرنه به شمار می روند..