دیدنی های دهلی

دیدنی های شهر دهلی

قلعه سرخ – مسجد جامع دهلی – آرامگاه همایون – معبد نیلوفر – قطب منار – درگاه نظام ادین – بنای یادبود گاندی – دروازه هند – کاخ ریاست جمهوری راشتراپاتی بهاوان و مغول گاردن – جانتار مانتار – قلعه کهنه هند – صفدر جنگ – بازار چندی چوک – قلعه تغلق آباد – پارک دهلی – فیروز شاه کتلا – معبد آکشاردام.

دروازه هند(India Gate)

درسال 1931 در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری هند  به یادبود 90 هزار سرباز هندی کشته شده در جنگ جهانی اول این بنا توسط یک معمار انگلیسی ساخته شده است. بر روی دیوارهای این بنای 42 متری ، نام سربازان کشته شده حک شده است.

قطب منار Qutub Minar

این بنا در سال 1199 میلادی توسط قطب الدین ایبک در جنب مسجد قوه الاسلام در جنوب شهر دهلی و بر روی خرابه‌های تعداد زیادی از معابد مربوط به آئین جینیسم ساخته شده است . ارتفاع این بنای عظیم ۵/۷۲ متر است و ۳۹۹ پله دارد. این بنا از سنگ ساخته شده و از اولین بناهای عظیم هند بوده و همچنین از نمونه‌های بارز معماری هندو – اسلامی است. تزئینات روی این منار بی نظیر است. . در صحن اصلی مسجد ستون فولادی بزرگی مربوط به قرن پنجم میلادی وجود دارد که عامه، حلقه کردن دست از پشت، دور این ستون را خوش یمن می‌دانند.

معبد آكشاردام(Akshardham)

این معبد به عنوان بزرگترین معبد هندوهای جهان به حساب می آید و در کنار چترپور مندیر (شهر معابد)، بیرلا مندیر، بنگالاصاحب گوردوارا، کلیسای قلب روحانی و معبد ایسکون، از معروفترین معابد و اماکن مذهبی غیر اسلامی در دهلی به شمار می‌روند.

 

قلعه سرخ یا لال قلعه (Red Fort or Lal Qila)

قلعه سرخ بزرگترین مرکز جذب گردشگر در شهر دهلی  است. لال در زبان هندی به معنی قرمز است. دستور احداث این قلعه را شاه جهان پنجمین امپراتور مغول یا امپراتور گورکانی ، وقتی که پایتخت خود را از اگرا به دهلی تغییر داد، صادر کرد. ساخت آن نه سال به طول انجامید و در سال ۱۶۴۸۸ تکمیل شد. این قلعه در کنار رود یامونا قرار دارد و به شکل یک هشت ضلعی نامنظم و که به وسیله دیواری از سنگهای قرمز رنگ محصور گشته، که طول آن 5کیلومتر و ارتفاع آن از 16 تا 33 متر متغیر است.

نقشه گوگل

فیلتر دسته:

فیلتر درجه هتل: