اصول عکاسی در سفر

آموزش اصول عکاسی در سفر

از عکاسی با مونوپاد اجتناب کنید!

اولین اصول عکاسی در سفر این است، از عکاسی با مونوپاد اجتناب کنید! اول از همه، هیچ کاری برای اینکه کیف پولتان را دودستی تقدیم کیف قاپ ها کنید بهتر از سلفی گرفتن با مونوپاد نیست! تمام شهرهای محبوب اروپا با افرادی که در حال سلفی گرفتن هستند اشباع شده است. بله، شما عکس هایی از ما را خواهید دید که با یک مونوپاد Go Pro در حال عکاسی از خودمان هستیم، اما معمولاً در این عکس ها ما بالای یک کوه هستیم و کسی نیست تا از ما عکس بگیرد. همچنین، اگر می خواهید عکس خوبی بگیرید، بدانید که یک عکس خوب تفاوت زیادی با سلفی دارد. استفاده از مونوپاد به این معنی است که شما به احتمال زیاد از دوربین جلوی گوش تان استفاده می کنید که مگاپیکسل کمتری نسبت به دوربین پشت آن دارد. Go Pro کمی متفاوت است، با در نظر گرفتن اینکه فقط از دوربین جلو بخواهید استفاده کنید. از فردی بخواهید از شما عکس بگیرد و سر صحبت را هم با او باز کنید. ما با همین کار تعدادی دوست پیدا کردیم که همچنان هم باهم در ارتباط هستیم.
عکاسی در سفر 1

از فرد مناسبی بخواهید

اگر به سمت شخصی که یک دربین یک بار مصرف مشکی و زرد در دستش است بروید (هنوز مردم از آن ها استفاده می کنند؟ صاداقانه هیچ اطالاعاتی ندارم…) و بخواهید از شما عکس بگیرد، نباید انتظار داشته باشید بتواند عکس خوبی بگیرد. در مناطق توریستی پیدا کردن شخصی با دوربین حرفه ای کار بسیار ساده ای است. احتمال اینکه این فرد عکس بهتری از شما بگیرد نسبت به شخصی که دوربین مشکی-زرد دارد، خیلی بیشتر است.
عکاسی در سفر 2

روی تجهیزات مناسب سرمایه گذاری کنید

این به این معنی نیست که یک دوربین 1000 دلاری بخرید چراکه ماهم قطعاً این چنین دوربینی نداریم. اگر یک آیفون یا مدل های جدید گوشی های اندروید را دارید احتمالاً با دوربین گوشی تان بتوانید عکس های خیلی خوبی بگیرید.

تمام تجهیزات ما یه شرح زیر است:

آیفون 6 و 6s
Go Pro Hero 3+ Black
Canon Rebel T3i
عکاسی در سفر 6

از زمانتان استفاده کنید

بهترین کار وقتی که هیجان زده ای و یا از سفر خسته اید، عکس گرفتن است. چند دقیقه را استراحت کنید و نگاهی به اطراف بیاندازید. حتی از اینکه از یک چیز ده عکس هم بگیرید نترسید! پوشه های دراپ باکس ما با حدود 20000 عکس پر شده است، درصورتی که در اکانت های اینستاگرام مان می توانید ببینید که حدود 1000 عکس در طول این سال ها آپلود شده است!

 

خودتان باشید

تعدادی از بهترین عکس های ما برای زمانی است که داریم شوخی می کنیم، به چیزی می خندیم و یا کارهای ساده ای را انجام می دهیم که دوست داریم. عکس های اجباری دقیقاً همین حس را منتقل می کنند… اجباری. از آن لذت ببرید! دیوانه بازی دربیاورید!

 

کاری متفاوت انجام دهید

مطمئناً وقتی به فلورانس بروید، حتماً عکسی جلوی Duomo مشهور یا در Ponte Vecchio زیبا می خواهید داشته باشید. اگر در لندن باشید حتماً عکسی با Big Ben می خواهید. اما از زیاد کردن چاشنی اش نترسید! کاری بکنید که 1000 بار در اکانت های مسافرتی اینستاگرام ندیده باشید. به این معنی که زاویه عکس را عوض کنید یا کاری متفاوت در عکس انجام دهید. در مقابل پیزا وانمود نکنید که دارید جلوی افتادن برج کجش را می گیرید. لطفاً این کار را نکنید. خلاق باشید!
عکاسی در سفر 4

از میزان تأثیر نور بر عکس هایتان آگاه باشید

ساعات به خصوصی در روز هستند که برای عکاسی مناسب ترند. عموماً صبح ها و عصرها بهترین نورپردازی را دارند (و توریست های کمتری هم در مناطق گردشگری هستند). عکس گرفتن از هر چیزی که خورشید پشتش باشد باعث می شود آن شی ضدنور شود، بنابراین اگر با همین هدف می روید عالی است، اما درغیراین صورت مطمئن شوید که خورشید پشت سر سوژه عکاسی شما نباشد.
عکاسی در سفر

از همدیگر عکس بگیرید و به اشتراک بگذارید

از این نترسید که بقیه هم عشق شما را بشناسند. مردم عکس های واقعی می خواهند، بنابراین ممکن است کسانی که اکانت اینستاگرام یا فیسبوک شما را دنبال می کنند، از شما و عشق تان حمایت کنند.
عکاسی در سفر 7

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *